Standard.al

Korruptoheshin me ushqim falas në restorant, tre policët nën hetim

0

Tre policë në kryeqytetin Italian janë vënë nën hetim pasi dyshohet se kanë njoftuar pronarët e restoranteve dhe të akulloreve për kontrollet e papritura nga inspektorati.

Sipas mediave fqinje, bëhet me dije se ata si shpërblim kanë marrë ushqime dhe akullore falas.

Sakaq mësohet se restorantet dhe dyqanet e akulloreve janë nga më të njohura të Romës, pranë Shatërvanit Trevi dhe Shkallëve Spanjolle, ku numri i turistëve është shumë i lartë.

Ndërkohë materialet për hetimin e tij i kanë kaluar Prokurorisë së Romës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.