Standard.al

Haradinaj zbërthen ‘mini shengenin’: Rama, Vuçiç dhe Zaev në shërbim të zgjerimit rus dhe kinez

0

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, gjatë një konference për mediat, ka qënë i ashpër me ideatorët e ‘mini shengenit’, duke thënë se është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan.

“Mini shengeni është vetëm zgjerim për të cilin po na fton Vuçiqi, Edi Rama edhe Zaevi. Është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. Pra nuk është mini shengeni interes i Kosovës”, deklaroi Haradinaj.

Gjatë konferencës, Haradinaj ka folur edhe për liberalizimin e vizave, duke u shprehur optimist se do realizohet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.