Standard.al

E rëndë! Shpërthim në një minierë qymyri, 15 minatorë humbin jetën

0

Një shpërthim i fuqishëm gazi ka ndodhur në një minierë qymyri të Shanxi, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 15 minatorëve dhe plagosjen e 9 të tjerëve.

Lajmin e bën me dije agjencia e lajmeve Xinhua, që citon burime nga provinca, ne veri të Kinës. Nga rezultatet e para të hetimeve thuhet se në tunelin e minierës, në Pingyao ishin 35 minatorë, në momentin e aksidentit, që ndodhi në orët e vona të pasdites së të hënës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.