Standard.al

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët…

0

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt.

Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e shkuar për këtë çështje, por iu kthye atyre duke u thënë: Më lini të qetë.

Të martën, Borchardt ishte i pranishëm në tryezën për reformën zgjedhore, që organizohet prej zyrës së tij.

Sipas Fax News, ai u shfaq me një prani të shtuar truprojash.

Asnjë prej gazetarëve nuk u lejua të afrohet pranë tij.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.