Standard.al

Shënon sërish Franca! Griezmann mposht Berishën…

0

Ka nisur ndeshja në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Francës në duelin e vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2020”.

SHQIPËRI-FRANCË 0-2

31’ GOOL 0-2 Një tjetër gabim në mbrojtjen e kombëtares sonë, teksa Antonie Griezmann arrin që të përfitojë duke shënuar golin e dytë

28’ Kuqezinjtë këmbëngulin në zonën e francezëve me Dermakun, por pasimi i mbrojtësit në zonë me roveshatë nuk u shfrytëzua nga shokët e tij

17’ Kristi Qose provon me një pasim në zonë për Hysajn, por portieri Mandanda del mjaft mirë nga porta duke  zotëruar shumë shpejt topin

11’ Shqipëria kërkon të hidhet në sulm në kërkim të golit të barazimit, por e ka të vështirë për të gjetur hapësira

8’ GOOL 0-1 Pllakos heshtja në stadiumin tonë. Tolisso ka arritur q ëtë shënojë pas një goditje dënimi, duke e devijuar topin me kokë

7’ Franca sulmon rrezikshëm, por në dy raste Hysaj arrin që të mbyllë mjaft mirë aksionet e Mendy

1’ Ka nisur menjëherë me një rast për kuqezinjtë tanë, që nuk arritën të përfitonin nga një hezitim i mbrojtjes franceze

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.