Standard.al

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë/ Zbulohet magnituda dhe epiqendra…

0

Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator.

Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës.

Magnituda e tërmetit ka qenë 3.6 ballë, kurse thellësia ka qenë 10 kilometra.

Distanca nga Tirana ka qenë 23 kilometra në verilindje.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.