Standard.al

Publikohen formacionet zyrtare Shqipëri-Francë…

0

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Francës ndeshjen e fundit të Grupit H të eliminatoreve të EURO 2020

Shqipëria tashmë i ka humbur gjasat për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian, derisa Franca tashmë e ka siguruar kualifikim.

Kjo përballje do të zhvillohet sa për prestigj, por që do të jetë një emocion i veçantë shkaku i stadiumit të ri që u inaugurua para pak çastesh.

Kjo sfidë do të luhet në orën 20:45 dhe tashmë Reja dhe Deschamps i kanë publikuar formacionet zyrtare, të cilët mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.

Image

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.