Standard.al

Kuqezinjtë i mbyllin me humbje kualifikueset e Euro 2020, Franca na mposht me dy gola

0

 

Shqipëria i mbyll me humbje kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë kanë inaguruar “Air Albania Stadium” me disfatën 2-0 ndaj Francës, me kampionët e Botës që  konfirmohen forcë e parë në grupin H të kualifikueseve të Euro 2020.

Në një stadium të tejmbushur, Tolisso dhe Griezmann gjetën fundin e rrjetës, duke i dhënë fitoren e tretë në grup Francës.

Pas 10 takimeve, “gjelat” numërojnë 25 pikë, ndërkohë që “shqiponjat” kuqezi e mbyllin në vendin e katërt me 13 pikë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.