Standard.al

Studenti sherr me shokët dhe hap zjarr/ Vret shokun dhe veten, plagosen 3 persona

0

Një student ka hapur zjarr në një kolegj të Blagoveshchensk, në pjesën lindore të Rusisë, duke vrarë një person dhe duke plagosur tre të tjerë. Me pas i riu ka vrarë edhe veten, duke drejtuar armën mbi trupin e tij.

Sipas dëshmive të para arma ka qenë një pushkë gjahu. Lajmin e bëjnë me dije mediat ruse. Sipas policisë, cituar nga agjencia Tass, djali ka hapur zjarr pas një konflikti me disa studentë të tjerë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.