Standard.al

SKANDALI/ Arta Vorpsi betohet si anëtare te…noterja!

0

Në një interpretim në kushtet e të pabesueshmes, Arta Vorpsi e emëruara e KED për Gjykatën Kushtetuese, ka bërë betimin e saj në ‘kushte shtëpie’ pranë noteres Miranda Xhemalçe, duke shmangur betimin pranë presidentit Ilir Meta.

Vorpsi ka njoftuar për betimin institucionin e Presidencës, KED-në dhe Gjykatën Kushtetuese.

Në tekstin e betimit, gjyqtarja Arta Vorpsi thekson: “se do t’i qëndrojë besnike Kushtetutës së vendit”.

Mediat raportojnë edhe fjalët që Arta Vorpsi ka artikuluar para noteres, ku ndër të tjera ka deklaruar: Me dorën mbi Kushtetutë, betohem!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.