Standard.al

Meta shuplakë të fortë edhe ndaj opozitës: I kanë lënë rrugë kapjes së institucioneve

0

Ne intervisten per “Opinion”, Presidenti Meta ka shprehur kritika te forta edhe mbi opoziten.

“PD dhe LSI jane me shume prane qeverise se sa Presidentit. Me ato akte e veprime qe kane bere deri tani, sic eshte dhe djegia e mandateve, e deshmon kete. PD dhe LSI i kane lene rruge te hapur kapjes se institucioneve nga rama.

PD dhe LSI e kane lene Presidentin e ekspozuar ndaj nje bande. Por une do flas dhe me popullin dhe ta dijne mire se une nuk jam i vetem.  Une kam popullin dhe do flas me ta. Nje deklarate bera ne Pogradec dhe doli ne 1 mije media nderkombetare, ndaj e them qe e dine mire ata kur flet Ilir Meta dhe i drejtohet popullit.”- tha Presidenti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.