Standard.al

E rëndë/ Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë, ja ku ishte epiqendra…

0

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në detin Molucca.

 

Tërmeti kishte epiqendër 62 kilometra në thellësi dhe rreth 133 km nga Kota Ternate i Indonezisë.

Momentalisht nuk ka alarm për cunami.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.