Standard.al

Video/ Vdes në spital 58-vjeçari, familjarët akuzojnë mjekët…

0

Një 58-vjeçar ka ndërruar jetë në Spitalin e Korçës.

Mësohet se viktima Telha Kelo kishte shqetësime shëndetësore dhe ka shkuar për kontroll para dy ditësh.

Mjekët kanë konstatuar se ai kishte infeksion në tëmth.

Raportohet se familjarët kanë kërkuar një vizitë më të specializuar në Tiranë, por mjekët nuk e kanë parë të arsyeshëm transferimin.

Të mërkurën, Kelo ka ndërruar jetë. Atij po i bëhet ekspertiza mjeko-ligjore.

Familjarët akuzojnë mjekët, ndërkohë që ka grupi hetimor ka regjistruar çështjen duke e cilësuar si mjekim të pakujdesshëm.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.