Standard.al

“Sajesë e dyshimtë”, Basha ‘shigjeton’ Ramën: Ku i gjete paratë për ti vënë emrin stadiumit?!

0

Nga Fieri , Lulzim Basha komentoi vendosjen e emrit ‘Air Albania’ për stadiumin e ri që do të inaugurohet në Tiranë.

‘Nuk flasim dot për një investim të huaj perëndimor përveç shfaqjeve bajate me mashtrime avionësh që duken e zhduken nga linja ajrore e Turkish Airlines, por lyer me bojën e Edi Ramës si Air Albania qe ndonëse është një sajese shumë e dyshimte papritur na ka gjetur para për të financuar e për t’i vëne emrin stadiumit. 

Ndryshe nga kjo qeveri që ka vetëm fasadën për mua dhe PD në zemër të vizionit tonë për të nxjerrë vendin nga kriza është një biznes i çliruar nga bandat, një biznes i fuqizuar i përtërirë’, tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.