Standard.al

Situata te Astiri/ Reagon Spahiu: Një pushtet në ikje helmon me gaz lotsjellës…

0

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për ngjarjen e rëndë në zonën e Astirit, ku thotë se një pushtet në ikje po helmon me gaz lotsjellës banorët që kanë dalë në mbrojtje të banesave. Ai thotë se dje qeveria ”Rama 2” i mashtroi banorët e teksa sot, i dhunon ata.

Postimi i plotë

Vetëm një pushtet në ikje, i mbaruar, mund të sillet me qytetarët e vetë siç po sillet sot me banorët e Astirit! I mashtori dhe ju mori votatat mepremtimin e legalizimeve dhe se nuk do kishte shance t’ju prishte njeri banesat. Sot i dhunon, me gaz lotsjellës e uniformë policësh, vetëm për të çuar deri në fund projektin më korruptiv denoncuar ndonjëhere në vend.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.