Standard.al

Nesër në pesë të mëngjesit, do të prishen shtëpitë në Astir

1

Pas paralajmërimit të INUK se sot në mëngjes ishte afati kur banorët e Astirit duhej të lironin banesat pasi do të zhvillohej aksioni për shembjen e tyre, banorët kanë dalë në protestë për ta kundërshtuar këtë vendim.  Mësohet se mjetet e rënda të INUK do të mbërrijë në orën 05:00 të mëngjesit të nesërme në “Astir” dhe aksioni për shembjen e banesave do të nisë një orë më vonë, pra në orën 06:00, ndërkohë që po në këtë orë do të mbërrijnë edhe mjetet e shërbimit zjarrëfikës.Organizimi i banoreve ka nisur në rrjetet sociale që pasditen e kësaj të hëne, duke iu bërë thirrje te gjitheve që të dalin në protestë. Protestës i janë bashkuar në këto momente edhe gra, fëmijë e të moshuar, pavarësisht se temperaturat janë në ulje.

1 Comment
  1. Shpallje says

    Kerkohet urgjentsht zgjidhje kombetare.Sekti ogurzi rilindje masone ,plehra , krimba, qelbesira ,pa moral, pafe , pa atdhe duheturgjentisht te shporren nga Shqiperia,skane asgje te perbashket me shqiperine e shqipetaret. Tani eshte fundi dhe ndarja perfundimtare nga kulcedra Rama. Dialogu protesta kane marre fund .Tani shporrje dhe pastrim territori nga kjo rilindje okulte,fare e keqe ,kancer!
    ….

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.