Standard.al

Vijojnë lëkundjet e tërmetit, IGJEUM jep detaje/ Ja ku ishte epiqendra…

0

Tre lëkundje tërmeti janë regjistruar në rajonin e Korçës gjatë orëve të natës.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njofton se lëkundjet ishin me magnitudë relativisht të vogël.

Sipas të dhënave epiqendra ishte në Arrëz dhe Sheqeras.

Lëkundja e fundit e regjistruar në orën 02:35 kishte një magnitude 2.2, në thellësi 30 km dhe me epiqendër 12 km në Veri të Korçës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.