Standard.al

Prokurorja ‘nxjerr bllof’ mediat! Dosja e kreut të PD-së nuk ka shkuar në gjykatë!!!

0

Një nga prokuroret që është marrë me çështjen në ngarkim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mohuar që dosja sikundër u përfol sot në media, të ketë shkuar në gjykatë.

Elisabeta Imeraj ka mohuar një fakt të tillë, çka e bën edhe më të dyshimte rastin.

Imeraj u përfol sot se nuk kishte firmosur padinë e ngritur nga Prokuroria në ngarkim të Bashës, pasi kjo e fundit ndodhej në regjim spital. Ndërkohë që dosja është firmosur vetëm nga dy prokurorë, respektivisht Ervis Karanxha dhe Gjergji Tako, ndërkohë që prokurori i tretë Kol Hysenaj, nuk ka pranuar ta firmosë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.