Standard.al

FOTO/ E trishtë! Humb jetën gazetarja e njohur në moshën 48 vjeçare, pas betejës me kancerin

0

Ish gazetarja dhe prezantuesja e lajmeve në BBC dhe Channel 4 Tazeen Ahmad ka vdekur në moshën 48 vjeç. Ahmad, e cili punoi për BBC News, Channel 4 dhe si një korrespodente e huaj për NBC News, vdiq të Mërkurën pas luftimit të kancerit. Vëllezërit e saj njoftuan lajmin e trishtuar në një deklaratë, duke thënë se ajo ishte ‘e rrethuar nga miqtë e saj të ngushtë dhe familja’ ndërsa vdiq. Tributet janë derdhur për nënën e dy fëmijëve, me The Media Media Awards duke thënë se ajo ishte ‘një nga gazetaret më të talentuar të brezit të saj’ dhe Rajini Vaidyanathan e BBC-së duke thënë se ajo ishte ‘thellësisht e trishtuar’ nga lajmet.

standard.al

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7665995/Former-BBC-Channel-4-journalist-news-presenter-Tazeen-Ahmad-dies-age-48.html?ico=pushly-notifcation-small

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.