Standard.al

Deklaratë e fortë nga Basha: Të shporret ‘kalçetoja’ e oligarkëve dhe kryeministri hajdut që na mban peng

0

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit.

Basha shtoi se duhet shporrur “kalçeto” në pushtet e të sillet shpresa. “Kruja është sot ndoshta qyteti më i goditur nga emigracioni. E vetmja rrugë që kjo qeveri ika treguar rinisë është emigracioni. Duke e vrarë shpresën, qeveria ka detyruar të gjithë që të ikin në emigracion.   Për këtë duhet të largojmë atë kalçeton, kryeministrin që ka ardhur në pushtet me vota të vjedhura. . E afërt do jetë dita kur ndryshimi do të vijë.”, tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.