Standard.al

VIDEO/ E pabesueshme! Guardiola ‘shndërron’ mbrojtësin në portier…

0

Manchester City u ndal në barazim 1-1 kundër Atalantës në ndeshjen e vlefshme për Champions League.

Portieri titullar, Ederson, i la vendin Klaudio Bravos në fillimin e pjesës së dytë, ndërkohë vetë Bravo u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 81-të, për shkak se bëri një ndërhyrje të gabuar ndaj kundërshtarit.

Problemi qëndronte se Guardiola nuk kishte më portierë në stol dhe vendosi që në katërkëndëshin e portës të aktivizojë mbrojtësin e njohur Kyle Walker.

Edhe pse diçka e pazakontë, Walker bëri pritje mjaft të rëndësishme, që në fund i siguruan një pikë “qytetarëve”.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.