Standard.al

‘Çmendet’ moti! Do të vijojnë reshjet dhe stuhitë

0

Reshje dhe stuhi shiu sot në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 22 ºC dhe në zonat bregdetare nga 13C në 22ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndim me forcë valëzimi deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 16ºC dhe në zonat e ulëta nga 07ºC në 18ºC.

Por reshjet e shiut do jenë të vazhdueshme dhe në zonat veriore dhe bregdetare në formë shtërngatash

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.