Standard.al

‘Për herë të parë po i jap të drejtë PD-së dhe LSI-së’, Hazizaj: PS, sot i humbi përfundimisht të rinjtë!

0

Drejtori Ekzekutiv i Qendrës për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri, Altin Hazizaj ka reaguar me kritika ndaj qeverisë Rama, pas vendimit për miratimin e projektligjit për Rininë në Parlament nga Mazhoranca. Me ‘akuza’ të drejtëpërdrejta, në rrjetin social facebook, Hazizaj shprehet se Partia Socialiste, sot i humbi përfundimisht të rinjte, per shkak te injorances, mendje-madhesise dhe arrogances.

Statusi:

Edhe ato pak shpresa qe kisha se Kuvendi dhe grupi i PS e kishte seriozisht per çeshtjen e rinise mu shuan sot qe te gjitha! Per here te pare po i jap te drejte PD-se dhe LSI-se per largimin nga Kuvendi! Nese nuk ka konsensus eshte e kote te besh deputetin! Partia Socialiste sot i humbi perfundimisht te rinjte, per shkak te injorances, mendje-madhesise dhe arrogances!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.