Standard.al

Balliu: Rama gati të japë me koncesion edhe ujin…

0

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, përmes një postimi në facebook, ka denoncuar një skandal të qeverisë. Sipas tij, në përpëlitjet e fundit të kësaj qeverie, kryeministri Edi Rama është gati të japë me koncesion edhe shërbimin e ujit. ”Mos të harrojmë që në 2018 uji u rrit nga 45 lekë për metër katror në 65 lekë për metër kub, e kjo me qëllimin e vetëm; vjedhjen e qytetarëve dhe rritjen e të ardhurave. Sot kuptohet pse jepet me koncesion edhe ky shërbim, i cili kishte fitime të mëdha”.

Postimi i plotë

Vjedhja dhe bashkëpunimi i Ramës me një grup bandash nuk njeh kufi. Edhe në përpëlitjet e fundit qeveria e Edvin Krimit bëhet gati të japë me koncesion edhe ujin, që miqtë e tij dhe vetë Rama të fitojnë dhjetra e miliona euro në kurriz të shqiptarëve.

Mos të harrojmë që në 2018 uji u rrit nga 45 lekë për metër katror në 65 lekë për metër kub, e kjo me qëllimin e vetëm; vjedhjen e qytetarëve dhe rritjen e të ardhurave. Ndërkohë sot kuptohet pse jepet me koncesion edhe ky shërbim, i cili kishte fitime të mëdha.

Rilindja nuk njeh kufij në vjedhje dhe çdo ditë që kalon qytetarët varfërohen më shumë nga vjedhjet dhe grabitjet e kësaj bande në pushtet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.