Standard.al

VIDEO/ “Nxehen gjakrat” në Bularat të Gjirokatrës, kërcënohen mediat shqiptare: Shporruni

0

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas.

Media të shumta shqiptare dhe greke kanë mbërritur në fshatin minoritar.

Por duket se jo të gjithë janë dashamirës ndaj medieve shqiptare,

Një prej banorëve iu është drejtuar gazetarëve shqiptarë duke u thënë që të shporren nga fshati.

‘Na tregoni pse e keni vrarë djalin, shporruni këtej’, iu drejtohet ai gazetarëve shqiptarë.

Më pas bisedon në greqisht me pjesëtarë të tjerë të komunitetit, ndërsa një grua mundohet që të qetësojë situatën me gazetarët shqiptarë.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.