Standard.al

Festivali i fundvitit vjen me emra “boom”: Elvana, Arilena, Albëria, Gena e Eli Fara

0

Si traditë e çdo fundviti, ka nisur organizimi i Festivalit i 58 i Këngës në RTSH. Fituesi i këtij festivali përfaqëson Shqipërinë në “Eurovizion”.

Mësohet se Festivali i 58 i Këngës ka sivjet regjisore Vera Grabockën dhe drejtuese Alketa Vejsiun. Shpallet lista e artistëve që priten të jenë pjesëmarrës ku shumë prej tyre na surprizuan jo pak. Elvana Gjata është e përfshirë në listë, ndërsa vihet re dhe prezenca e Robert Berishës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.