Standard.al

Fenomenale! Ish kryeministri uron Majlinda Kelmendin: Më e mira e botës! Fiton madaljen e artë në Abu Dhabi!

0

Ish-kryeministri Berisha ka uruar nëpërmjet një statusi në facebook, xhudisten Majlinda Këlmendi, e cila ka fituar medaljen e artë në Grand Slam që po mbahet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, çmim që e fiton për herë të dytë.

Berisha e ka cilësuar Këlmendin si fenominale dhe i uron çmime të tjera botërore.

Miq, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e arte ne turneun e madh Grand Slam qe po mbahet ne Abu Dhabi te Emirateve te Bashkuara Arabe per te dyten here. Ajo ngadhenjeu ne finale ne kohen shtese ndaj italianes Odette Giuffrida.

Prandaj le ti dergojme ne miq Majlindes me te mires ne bote qe kthehet e arte ne Kosove dhe trajnierit te saj urimet me te perzemerta per kete sukses fenomenal dhe ti urojme medalje te tjera te arta boterore. Urime! sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.