Standard.al

FOTO/ “Jam me fat që jam gjallë”, deklarata prekëse e 23 vjeçares: Ish i dashuri më shpërfytyroi, nuk njihem më!!!

0

Një vajzë e cila u dhunua barbarisht nga ish-i dashuri i saj xheloz, kur rifitoi ndjenjat mendoi se kishte pësuar aksident. Britney Bashforth luftoi me vdekjen për 4 javë në koma në spital, pasi u sulmua barbarisht në shtëpinë e saj në Sheffield, nga Shaka Williams.

Përpara se ish-i dashuri i 23-vjeçares të dënohej, në gjykatë u zbulua se e reja mbante mend vetëm që ishte zgjuar me shumë dhimbje, duke pyetur se çfarë i kishte ndodhur. “Mendimi i saj i parë ishte që kishte bërë aksident me makinë, aq të rënda ishin plagët e saj”.

Si pasojë e dhunës barbare, 23-vjeçarja thuajse nuk njihej, ndërsa kishte gjakderdhje të brendshme, nofull të thyer, fraktura në fytyrë dhe një mëlçi të dëmtuar.

Nënë e një fëmije, në një deklaratë Britney tha: “Shaka Williams gati sa nuk më vrau, jam me fat që jam gjallë. Kam jetuar në këtë lidhje të dhunshme për 2 vjet dhe sulmi i fundit i Shakas ishte më i tmerrshmi”.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja “The Sun“, ngjarja në fjalë ndodhi në Prill. 23-vjeçarja kishte pasur njerëz të ftuar për darkë, përpara se të shkonte për të fjetur. Williams shkoi në shtëpinë e saj në 3 të natës. Ata nisën të debatonin fillimisht për një paketë cigaresh që ai kishte gjetur në shtëpi, më pas ai nisi ta godiste.

Britney u gjet pa ndjenja dhe e shpërfytyruar nga një i afërm. Gjykata e shpalli Williams fajtor dhe u dënua me 9 vjet e 10 muaj burg. /tvklan.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.