Standard.al

Pija që detoksifikon mëlçinë dhe djeg dhjamin ndërkohë që flini

0

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit. Përveçse është i dyti më i madh, është jetik për trupin tonë dhe metabolizmi i tij kryen më shumë se 500 funksione njëkohësisht.

Kjo masë e madhe dhe e rëndë e indeve që gjenden nën brinjë është përgjegjëse për depozitimin e toksinave që dëmtojnë trupin dhe i pastron ato për të prodhuar proteina dhe hormone. Ajo gjithashtu kontrollon nivelin e sheqerit në gjak.

Pikërisht për këto arsye është e rëndësishme të mbroni dhe trajtoni mëlçinë, duke adoptuar një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar dhe duke e detoksifikuar vazhdimisht atë. Më poshtë ju sugjerojmë recetën për një pije shumë efektive në këtë drejtim.

Përbërësit:

  • 90 gramë tërshërë
  • 1 gotë ujë
  • 1 lugë pluhur kanelle.

Përgatitja:

Fillimisht zbutet tërshëra, duke e lënë prej 6 orësh në ujë, më pas përzihet së bashku me përbërësit e tjerë dhe konsumohet para se të shkoni për të fjetur.

Tërshëra është e pasur me veti terapeutike dhe është e shkëlqyeshme për zvogëlimin e yndyrnave që grumbullohen në mëlçi dhe djeg yndyrën gjatë natës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.