Standard.al

Një person i armatosur grabit ambulancën, plagoset një fëmijë…

0

Një njeri i armatosur ka grabitur me armë ambulancën në Norvegji dhe e ka marrë atë duke e drejtuar në qytet.

Një fëmijë, besohet të jetë foshnje ose fëmijë i vogël, besohet të jetë mes të lënduarve që është dërguar menjëherë në spital. Shërbimet e emergjencës me dëshpërim po mundohen të qetësojnë situatën kaotike që ndodhi në Oslo të Norvegjisë.

Dëshmitarët thonë se kanë dëgjuar edhe të shtëna me armë. Një helikopter policie është parë mbi qiellin e këtij qyteti po ashtu.

Zyrtarët thonë se kanë prangosur të dyshuarin e parë – por një grua, mbetet ende në arrati, shkruan The Mirror, përkthen Periskopi.

I dyshuari burrë kishte të veshura një palë pantallona të gjelbra ushtarake, një xhaketë të kamufluar me ngjyra dhe një jelek mbrojtës.

Forcat policore nuk kanë thënë nëse incidenti po trajtohet si sulm i qëllimshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.