Standard.al

HA HA HA…/ Vasili ironizon Ballën: Pasardhës i Burbonëve të Parisit, ndërsa Macron i Burbonëve të Librazhdit…

0

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, ka reaguar ndaj deklaratave të Taulant Ballës, sipas të cilit francezët nuk dinë se çfarë kërkojnë.

Mbrëmjen e djeshme, i ftuar në një prej emisioneve televizive, Balla tha se përgjigjia e Bundestagut për negociatat ka qenë “PO”, ndërkohë që Franca nuk di se çfarë kërkon.

“Ha ha ….Ky e di gjithmonë se ç’kërkon, ndërsa Franca jo.

Dhe ky ka hak vërtet.

Se në fakt ky është pasardhës i Burbonëve të Parisit, kurse Makron i Burbonëve të Librazhdit….!?”, shkruan Vasili, duke ironizuar Ballën.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.