Standard.al

EMRI/ Ish-deputeti “plas” denoncimin: I dënuar 6 herë, Rilindja e bën sekretar bashkie

0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar sekretarin e ri të Bashkisë Delvinë, se ka qenë i dënuar së paku 6 herë për falsifikim.

Bëhet fjalë për Shkëlqim Haxhin, ish-noter që rezulton të jetë dënuar me katër muaj burg në vitin 2016 për shpërdorim detyre pasi kishte falsifikuar dokumente me qëllim përfitimi vetjak.

“Ose kryetari ose sekretari me patjetër! Kjo ësht? moto e përzgjedhjes së atyre që duhet të ishin përfaqësues të qytetarëve por janë përfaqësues të pjesës më të errët të malavitës.

Në Bashkinë Delvinë sekretari i ri Shkëlqim Haxhi, i dënuar se paku 6 herë dhe fiks për këto merita është përzgjedhur!”, shkruan Salianji.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.