Standard.al

Dështimi i negociatave, qytetarët ‘masakrojnë’ Ramën/ Plasin komentet negative…

0

Edi Rama edhe ditën e sotme ka vazhduar duke e hedhur gjetkë fajin që Shqipëria nuk mori hapjen e negociatave.

Pas kërkesës së kreut të opozitës Lulzim Basha që Shqipëria të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe të ketë një qeveri të re të integrimit në BE, Rama po tenton të fshihet pas deklaratave të ndërkombëtarëve, të cilët shprehen se Shqipëria meritonte të merrte një vendim pozitiv.

Përtej faktit se këto deklarata janë bërë para se BE-ja të merrte vendimin e shtyrjes së hapjes së negociatave, qytetarët i kërkojnë Ramës që të mbajë përgjegjësi dhe të japë dorëheqjen.

Më poshtë keni disa prej komenteve të qytetarëve në Facebook e Ramës:

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.