Standard.al

Berisha “trondit” Thaçin: Argati i Beogradit, mjeran i damkosur në mbarë Kosovën

0

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, si argat i Beogradit.

Sipas Berishës Vuçi, shkoi në Samitin e Berlinit për të shitur tokat e vendit të tij.

“Thaçi është agrati i Beogradit. Është agrat i Vuçiç. Mjeran i damkosur në mbarë Kosovën dhe Europën sepse shkoi në Samitin e Berlinit për të shitur tokat e vendit të tij.

Tani ka bërë punë të jashtëzakonshme për të ndihmuar ata që vërtet luftonin në Kosovë, por dhe ata që raportonin se janë në Kosovë, por në fakt loznin letra në vilën e Enver Hoxhës.”, theksoi Berisha në “Tempora”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.