Standard.al

Basha: Europa e refuzoi Ramën, tani është koha që ta refuzojnë shqiptarët!

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje qytetarëve sot se ka ardhur koha që ta refuzojnë Edi Ramën kryeministër, në një kohë që atë e refuzoi edhe Evropa.

Në një mesazh në Fb, Basha thekson, se Rama është njeriu që po pengon hapjen e negociatave dhe citon deklaratat e krerëve të 4 shteteve lidhur me vendimin për të mos i çelur ato për Shqipërinë.

”Megjithë lojërat e Ramës për t’u fshehur pas propagandës, – shkruan Basha në Fb, – të gjithë e shohin me sy të vërtetën. Ai dështoi të na afrojë me Europën, siç dështoi të përmirësojë ekonominë dhe të luftojë korrupsionin.

Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Shqiptarët meritojnë më të mirën.  Për fat të keq ka një njeri që e pengon këtë rrugë. Europa e refuzoi, tani është koha ta refuzojnë shqiptarët.”

Mesazhi i kreut demokrat është shoqëruar me deklaratat e Kancelares gjermane Merkel, Presidentit francez Macron, Kryeministrit holandez Rutte dhe Ministres së Çështjeve Evropiane Typpurainnen.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.