Standard.al

Dështoi me negociatat, Rama tenton të justifikohet duke fajësuar të tjerët: Nuk dorëhiqem!!

0

Edhe pse ka dështuar në të gjitha reformat e qeverisë së tij dhe i refuzuar në masë edhe nga Bashkimi Europian, Edi Rama vazhdon të ua hedhë fajin të tjerëve.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me deklaratën e kreut të opozitës, Lulzim Basha se qeveria duhet të dorëhiqet dhe të shkohet në zgjedhje të parakohshme, Rama është shprehur se nuk do të dorëhiqet.

‘E çfarë duhet të them unë, s’ka asgjë të re nga ata që kanë punuar shumë fort dhe nuk ka lënë gurë pa lëvizur që të dështojë procesi. Duke marrë mbështetjen e kancelares qoftë Maqedonia dhe Shqipëria si rezultat i një përplasjeje të brendshme në BE.

Sot është materializuar ajo që kam paralajmëruar përpara disa kohësh pra një konflikt brenda bashkimit evropian. Detyrat tona të shtëpisë janë të qarta si  e shikoni dielli ka dalë përsëri dhe dita jonë vazhdon përsëri. Reforma zgjedhore do e bëjmë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë në proces.

Në parlament për reformën zgjedhore në dijeninë time ka një opozitë dhe ka një karrige bosh për kolegët tanë të opozitës jashtë parlamentit. Ne do vazhdojmë procesin’, tha Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.