Standard.al

Basha mbledh aleatët/ Nga aksioni opozitar tek Reforma Zgjedhore…

0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim aleatët e tij. Mësohet se mbledhja nisi rreth orës 17:00 në selinë e PD.

Gazetari Osman Stafa raporton për ‘BalkanWeb’ se kryefjalë e këtij takimi është situata politike në vend, pas vendimit të Bashkimit Europian duke i thënë ‘JO’ çeljes së negociatave për Shqipërinë.

Po ashtu në këtë mbledhje opozita joparlamentare do të diskutojë në lidhje me rrugën që do të ndjekë në vazhdim si dhe do të flasin për reformën zgjedhore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.