Standard.al

Ambasadori britanik takim me Bashën në Selinë e PD, çfarë pritet të diskutojnë?!

0

Menjëherë pas deklaratës nga Selia e PD, ku kërkonte zgjedhje të parakohshme dhe hidhte sulme ndaj kryeministrit Rama për refuzimin e hapjes së negociatave, kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha po zhvillon një takim me ambasadorin britanik në Tiranë, Duncan Norman.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se Norman ka mbërritur në selinë blu dhe ka nisur takimin me kryedemokratin. Basha dhe Norman pritet të bisedojnë për situatën politike në vend si dhe për refuzimin e hapjes së negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.