Standard.al

2 mijë vite na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e ilaçit që po “tërbon” mjekët

0

A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta?

Zbulojeni! Ja përgatitja:

  1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha.
  2. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit.
  3. Shtojeni alkoolin mjekësor dhe përbërësit i përzieni me lugë.
  4. Kavanozin e mbyllni, e lini anash dhe mos e hapni në dhjetë ditët e ardhshme.
  5. Pas 10 ditësh, e përzieni ilaçin dhe kavanozin më pas e futni në frigorifer.

PËRDORIMI:

Në një gotë ujë shtojini dy pika të ilaçit. Ujin duhet ta pini para kafjallit, drekës dhe darkës. Ilaçin ta përdorni 12 deri 15 ditë. Ilaçi përdoret për: Rregullimin e shtypjes së gjakut, forcimin e sistemit imun, si para po ashtu edhe pas sëmundjes, e forcon organizmin në sezonin e ftohjes dhe gripit, ul nivelin e kolesterolit në gjak, shëron astmën, bronkitisin dhe gastritin, përshpejton punën e metabolizmit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.