Standard.al

VIDEO/ E pazakontë! Futbollistët nuk marrin pagat, ja çfarë kanë bërë në fushë…

0

Skena skandaloze në Meksikë, aty ku ndeshja mes Veracruzit dhe Tigres është kthyer në estradë të vërtetë. Ekipi i Tigres fitoi 3-1 në udhëtim, por sigurisht se pas asaj që ndodhi, rezultati del në plan të dytë.

Ekipi vendas i pësoi tre gola kur ekipi kundërshtar ishte pasiv.

 

 

Lojtarët e Veracruzit nuk luajtën dhe qëndruan statik, ata protestuan kundër drejtuesve të tyre, sepse nuk kanë marrë rrogat tash e disa muaj.

Kjo nuk ndikoi shumë te Tigres që realizuan tre gola në tetë minuta, me Vargas në minutën 2’, Gignac 4’, dhe Vargas sërish 8’.

Në fund, lojtarët e Veracruz duartrokitën ata të Tigres, për solidaritetin që treguan dhe që nuk shënuan më shumë gola, edhe pse kishin mundësi të shkonin në shifra dyshifrore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.