Standard.al

Ironia e kryeministrit/ Ndoka i përgjigjet Ramës: O shoku, ke ik për lesh…

0

Gjatë konferencës për mediat, pak orë pas vendimit të BE për të moshapur negociatat me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama u shpreh ndër të tjera se, është faji i tij që Franca dhe Gjermania kanë qasje të ndryshme për këtë vendim, ndërsa shtoi me ironi se nëse në vendin e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, do të kishte qenë Nard Ndoka, me siguri që do të kishte siguruar një “PO”.

Por nuk ka munguar as përgjigja e kryetarit të PDK-së, Nard Ndoka.

Përmes një postimi në Facebook, ish deputeti i opozitës i vendos edhe “diagnozën” kryeministrit.

“Unë tu prit dorëheqjen e KM; ky thotë: Fajin e ka Nard Ndoka! O shoku ke ik per lesh..!”, shkruan Ndoka në postimin e tij.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.