Standard.al

“Kanë të drejtë rilindasit”/ Vasili: “Meritohet” hapja e negociatave, pas arritjeve madhështore të Ramës!!!

0

Nga Petrit Vasili

Kane plotesuar vertet te gjitha kushtet….

Ja dekalogu i arritjeve madheshtore te rilindjes per te cilin “meritohet” hapja e negociatave:

1.Kane bere zgjedhje moniste si Partia e Punes.

2.Kane kthyer Shqiperine ne Kolumbine e Europes me trafikun e papare te droges te mbeshtetur dhe te perdorur nga rilindja dhe qeveria.

3.Kane bere qe qindra mijra shqiptare te detyrohen te largohen dhe Shqiperia te kthehet ne vendin e dyte per azilkerkuesit.

4.Kane kthyer Shqiperine sipas Departamentit Amerikan te Shtetit ne baze operacionale te krimit te organizuar per Ameriken Latine,SHBA,Lindjene Mesme dhe Europen.

5.Kane kthyer Shqiperine ne Lavatrice gjigande te pastrimit te parase.

6.Kane shkaterruar shtetin ligjor dhe e kane lene Shqiperine pa Gjykate Kushtetuese,pa Gjykate te Larte,pa SPAK,pa BKH etj etj.

7.Kane shkaterruar ekonomine me koncesione miliardere korruptive gjer ne palce.

8.Kane realizuar grabitjen me monstruoze te prones publike dhe private nga korrupsioni i qeverise te pare ndonje here.

9.Kane zhvilluar zgjedhje totalisht te paligjshme dhe kriminale duke refuzuar dekretet e presidentit per zgjedhjet,qe jane ligj.

10.Kane perdorur Vetingun per presion ndaj gjyqtareve sic thote edhe raporti i OSBE-ODIHR.

Çudi se si Europa nuk i kupton dhe nuk i vlereson pozitivisht keto arritje te rilindjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.