Standard.al

Paralajmërohen sërish protesta, çfarë pritet të ndodhë nesër në Tiranë!?

0

Studentët paralajmërojnë sërish protesta.

Ditën e nesërme, aktivistët e “Lëvizjes Për Universitetin” njoftojnë se do mbajnë një deklaratë në orën 11:00 para Ministrisë së Arsimit.

“Me nisjen e vitit të ri akademik nisin edhe protestat, aksionet dhe qëndrimet e Lëvizjes Për Universitetin. Ditën e nesërme aktivistë dhe studentë do të mblidhen që në mëngjes në oborret e fakulteteve përkatëse për të diskutuar problemet e shumta dhe të pazgjidhura, si dhe mundësitë e organizimit/protestave në ditët/javët në vazhdim”, thuhet në një njoftim të Lëvizjes Për Universitetin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.