Standard.al

Një tjetër aferë korruptive nga Rama!! Denoncimi/ Po ndodh edhe kjo: Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin me PPP

0

Ish kryeministri Berisha ka denoncuar një tjetër aferë korruptive në vijim të qeverisë Rama.

Sipas një postimi të publikuar në faqen e  tij në facebook të një shqetesimi publik, qeveria po përgadit dhënjen me koncesion të qytetit antik të Butrintit.

“Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin PPP!”, shkruan Berisha në postimin e tij.

Ja postimi i tij i plotë:

O burra po ikim, po të vjedhim sa më shumë!

Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin PPP!

Denoncohet akti i fundit korruptiv i Edvin Hajdutit.
Dhenia me PPP e Butrinit! Sb

“Përshendetje

Një tjetër PPP po përgatitet, por kjo është e pa imagjinueshme, pasi bëhet fjalë për qytetin antik të Butrintit. Atë që nuk e beri asnjë pushtues, po pergatitet ta bëjë qeveria Rama

Dhënia me koncesion e Parkut Kombetar të Butrintit është akti i fundit i shitjes së identitetit dhe vlerave tona Kombëtare nga kjo Qeveri.

Çdo veprim për ta paraqitur si konsultë publike është mashtrim pasi ky vendim tashmë është marrë dhe në funksion të tij është zhvilluar edhe një takim i fshehtë i Kryeministrit në Korfuz, ku ai ka takuar katër shtetas të huaj që janë pjesë e tryezës për “shitjen” e Butrintit”

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.