Standard.al

Bosi i naftës shqiptare nën hetim për pengmarrje…

0

Biznesmeni i naftës Frident Kuqi po hetohet nga Prokuroria e Tiranës për akuzat ‘Heqje të paligjshme të lirisë’ dhe ‘keqtrajtim personi’.

Nga të dhënat paraprake mësohet se Kuqi, pronar i kompanisë së naftës ‘Elda’ është përfshirë në një ngjarje kriminale, pasi akuzohet se ka dhunuar dhe më pas ka marrë peng pronarin e një karburanti në qytetin e Përmetit.

‘Balkanweb’ bën të ditur se bëhet fjalë për shtetasin Gëzim Ibrahimi, 60 vjeç.

Po ashtu bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur konkretisht në datën 3 tetor, pranë komisariatit nr.1 në kryeqytet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.