Standard.al

EMRI-FOTO/ Arrestohet vrasësi “makabër”, mori jetën e gruas dhe 4 fëmijëve!

0

Një aristokrat francez i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes dhe 4 fëmijëve të tij është arrestuar pas 9 vjetëve në arrati. Xavier Dupont de Ligonnes kërkohej nga policia franceze nën akuzën e vrasjes së gruas dhe katër fëmijët e tij në vitin 2011 në Nantes.

Policia i gjeti trupat e viktimave të varrosur në kopshtin e shtëpisë në Nantes.

Sipas mediave të huaja 58 vjeçari kishte krijuar një identitet të rremë dhe ishte gjithmonë në lëvizje.

Ndërkohë në deklaratën e saj, policia e Skocisë bën me dije se ka arrestuar një person pas një urdhër arresti nga Franca dhe po punon për identifikimin e tij.

   

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.