Standard.al

Sfida Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare! Reja me surpriza, ul në stol Roshin!

0

Shqipëria do të përballet sonte me ekipin kombëtar të Turqisë, ndeshje e cila është e vlefshme për t’u kualifikuar në “EURO 2020”.

Sigurisht që për të arritur rezultatet pozitive duhet që të zgjedhurit e trajnerit Edi Reja të japin maksimumin në fushën e blertë.

Këtë ndeshja Reja ka ardhur me surpriza pasi ka ulur në stol Odise Roshin, ndërkohë që ka preferuar nga minuta e parë Veselin dhe Dermakun.

FORMACIONET ZYRTARE:

TURQIA: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Çalhanoglu, Umut Merash, Mahmut Tekdemir, Burak Jilmaz, Kan Aihan. Trajner: Senjol Gynesh.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj. Trajner: Edi Reja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.