Standard.al

FOTO/ E frikshme! Studentja trefishon madhësinë e buzëve të saj, ajo nuk ka ndërmend të ndalojë…

0

Një studente bullgare e filologjisë gjermane iu nënshtrua 15 operacioneve për të trefishuar madhësinë e buzëve të saj dhe me sa duket ajo nuk ka ndërmend të ndalojë.

Mijëra euro për të fryrë buzët Andrea Emilova Ivanova, një studente 22-vjeçare nga Bullgaria, iu drejtua 15 ndërhyrjeve për të trefishuar madhësinë e buzëve të saj natyrore, me qëllimin t’i bënte ato më të mëdhatë në botë. Ajo ishte injektuar me acid hialuronik në buzët e saj dhe është e kënaqur me rezultatin e deritanishëm, pasi ëndrra e saj që nga fëmijëria ishte gjithmonë të kishte buzë të mëdha. Ajo vizitoi dhjetëra klinika bukurie në qytetin e saj që kryejnë një larmi procedurash kozmetike dhe me sa duket Andrea Emilova Ivanova pagoi rreth 135 paund për trajtim. Në lidhje me këtë, ajo deklaroi se kishte humbur llogaritjen e parave që harxhoi me kalimin e viteve. Ajo gjithashtu krijoi një faqe në Instagram ku publikon selfie dhe regjistron më shumë se 15,000 ndjekës. Vajza gjithmonë ka dashur të ketë mbushës për buzët e saj, por mohon të jetë e varur prej tyre. Në të vërtetë, bazuar në atë që tregon Metro.uk, ajo ndjehet unike dhe nuk ka ndërmend të kopjojë ndonjë të famshëm kur bëhet fjalë për estetikën e saj. Në të njëjtën kohë ajo thekson se ka ende kaq shumë konkurrencë për të rrahur që të kemi buzët më të mëdha në botë. Në fakt, kur u pyet nëse dëshiron ta arrijë këtë qëllim, ajo u përgjigj: “Po, pse jo? Në vendin tim buzët e mëdha janë në modë dhe ka edhe shumë vajza me mbushës buzësh. Dhe për buzët më të mëdha në botë, unë mendoj se kam ende konkurrencë. Unë nuk dukem si askush ose imitoj askënd ”. Sipas Andrea Emilova Ivanova, në fakt, është e rëndësishme që njerëzit të ndjekin zemrat e tyre dhe të mos ndikohen nga mendimet e të tjerëve. “” Jam e lumtur që universi më ka dhënë mundësinë të lejoj shumë njerëz të më shohin dhe të më njoftojnë që unë ekzistoj. Unë dua t’u them njerëzve: jini të lumtur dhe bëni atë që ju pëlqen, mos lejoni që të tjerët të kufizojnë zgjedhjen tuaj “.

standard.al

https://it.yahoo.com/notizie/studentessa-triplica-le-dimensioni-delle-180750802.html

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.