Standard.al

EMRI-VIDEO/ E pabesueshme! Burri goditet nga rrufeja, shpëton nga një mrekulli…

0

Ajo që ndodhi me Alexander Coreas është e pabesueshme. Burri po shëtiste qenët e tij në një zonë të izoluar të Houston, Teksas. Në një moment qielli u errësua dhe filloi të bjerë shi. Rrufeja goditi Aleksandrin e varfër: një shkarkesë aq e fuqishme sa që dogji rrobat dhe këpucët.

Për fat të mirë burri ishte duke ecur pranë parkingut të një klinike veterinare, Spitali Veterinar i Linjës Ajrore Stuebner. Disa punonjës të klinikës menjëherë nxituan në vend për të ndihmuar të plagosurin, i cili tani është bërë një pishtar i vërtetë njerëzor. Rrufeja gjithashtu la një vrimë në çimento, ku u godit Aleksandri.

Anëtarët e familjes raportuan se Coreas pësoi “lëndime shumë të rënda”, duke përfshirë thyerje të brinjëve, thyerje të përkohshme të kockave, djegie dhe dëmtim të muskujve. Dëshmitarët thanë që panë rrobat e tij duke marre zjarr dhe këpucët e tij hidhen. Tre qentë e këtij burri u larguan për shkak të frikës, por ato u gjetën shpejt pas kësaj.

standard.al

https://it.yahoo.com/notizie/uomo-colpito-da-un-fulmine-prende-fuoco-salvato-per-miracolo-143025292.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.