Standard.al

‘Edi Rama person non grata’, policia serbe arreston dy aktivistë!!

0

Në takimin e ditës së sotme të ‘trojkës ballkanike’, Serbi-Shqipëri-Maqedoni, ku marrin pjesë krerët e shteteve, ka folur edhe kryeministri Edi Rama.

Policia serbe arrestoi dy aktivistë të Partisë Nacionaliste Demokratike të Serbisë (DSS) dhe konfiskoi një pankartë ku lexohej ‘Edi Rama person non grata’.

Aktivistët po protestonin përpara ndërtesës ku po zhvillohet takimi trepalësh mes presidentit Vuçiç dhe kryeministrave Rama dhe Zaev.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.